998 lub 112 pbzodek@gmail.com

W nocy z 15 na 16 lipca br. około 24:00 zostaliśmy zadysponowani do pożaru stodoły w miejscowości Czeluścin. Po dotarciu na miejsce pierwszych zastępów okazało się że budynek całkowicie objęty jest pożarem i doszło do zawalenia się dachu. Działania w pierwszej fazie polegały głównie na obronie obiektów znajdujących się w zasięgu pożaru. Po ściągnięciu podnośników koszowych
z Gostynia i Krotoszyna przystąpiono do dalszego gaszenia. Po dogaszeniu przystąpiono do opróżniania pogorzeliska z resztek słomy i siana. Całość działań trwała prawie 25 godzin i zakończyła się około 00:30 17 lipca, a w działaniach brało udział dziewięć zastępów (2 OSP Pępowo, 1 OSP Babkowice, 1 OSP Siedlec, 1 OSP Krobia, 4 JRG PSP Gostyń i 1 JRG PSP Krotoszyn). Z naszej jednostki ogółem w działaniach uczestniczyło aż 17 członków.