998 lub 112 pbzodek@gmail.com

Gminne obchody strażackiego święta odbyły się jak co roku 4 maja. Rozpoczęły się o godzinie 17:00 zbiórką na placu pod remizą OSP Pępowo i przemarszem na cmentarz, gdzie nastąpiło pośmiertne nadanie Znaku Związku Honorowemu Komendantowi Gminnemu ZOSP RP w Pępowie śp. druhowi Marianowi Matyli. W tej uroczystej chwili uczestniczył Wiceprezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Poznaniu dh Grzegorz Marszałek oraz poczty sztandarowe: Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Pępowie reprezentowany przez druhów z OSP Babkowice, OSP Pępowo, OSP Siedlec i OSP Karolew.
O 18:00 Kapelan Strażaków Powiatu Gostyńskiego i Proboszcz z Pępowa odprawili mszę świętą w kaplicy w Czeluścinie. W tym roku współorganizatorem uroczystości była OSP Czeluścin. Wszystkim strażakom za trud i poświęcenie w działaniach na rzecz mieszkańców i strażackiej braci podziękował Członek Zarządu Wojewódzkiego ZOSP RP w Poznaniu dh Andrzej Małecki (jednocześnie Prezes ZOP ZOSP RP w Gostyniu i Prezes ZOG ZOSP RP w Pępowie oraz Prezes naszej jednostki). W uroczystościach wzięli udział zaproszeni goście: Senator RP Marian Poślednik, Wójt Gminy Pępowo Stanisław Krysicki, Przewodniczący Rady Gminy Pępowo Zenon Rogala, Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Gostyniu st. kpt. Michał Pohl, ks. Michał Kulig, Proboszcz Parafi pw. Św. Jadwigi w Pępowie ks. Kazimierz Małek oraz ks. kanonik Henryk Szwarc.
Nasza jednostka wystawiła poczet sztandarowy, a z pośród szeregów OSP Pępowo Odznakę  Strażak Wzorowy otrzymali:
– dh Katarzyna Jakuboszczak
– dh Dariusz Nowacki
– dh Dawid Waleński
– dh Piotr Marciszak
– dh Szymon Marciszak
– dh Szymon Szałata
Złoty Znak Związku nadano dh Czesławowi Nowackiemu z OSP Wilkonice.
Ponadto Odznaczono następujących druhów:
– dh Zygmunt Szafraniak z OSP Babkowice otrzymał Srebrny Medal Za Zasługi Dla Pożarnictwa
– dh Hubert Bzodek, dh Marcin Frąckowiak i dh Wiesław Szafraniak (wszyscy z OSP Babkowice) zostali wyróżnieni Brązowym Medalem Za Zasługi Dla Pożarnictwa
– dh Dariusz Krajka i dh Hubert Wawrzyniak (oboje z OSP Babkowice) otrzymali Odznakę Strażak Wzorowy.
Wszystkim odznaczonym składamy serdeczne gratulacje i życzmy dalszych sukcesów.